İptal ve İade Politikası

Cayma Hakkı
Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde bize başvurarak, iade koşulları dahilinde kargo bedeli ödemeden ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Eğer ürün iade koşullarını karşılamıyorsa ürün adresinize geri gönderilebilir. Ürünlerin cayma hakkı dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının yanı sıra, varsa hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekir. Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz.

 1. Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler şunlardır:
 2. Montajı yapılmış ürünler,
 3. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,
 4. Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler,
 5. Her türlü yazılım ve programlar
 6. DVD, VCD, CD ve kasetler Yazıcı ve sarf malzemeleri (Toner, kartuş, şerit vb.)

İade Prosedürü

 1. Montajı yapılmış ürünlerin iadesi kesinlikle yapılmamaktadır.
 2. Üründe donanımsal bir sorun var ise bizim tarafımızdan veya yetkili servis tarafından test edilerek ürün iadesi veya yenisiyle değişimi gerçekleşmektedir.
 3. Arıza durumu dışında iade edilmesini istediğiniz ürünlerin ambalajının ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekir. Poison Bilgisayar olarak açıp kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satmayı etik olarak görmediğimizden dolayı, monitör, notebook, işlemci ve buna benzer tüm ürünlerin kullanılmadan iade almak durumundayız.
 4. Yazılım ürünlerinin (lisanslı) kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.

İptal İşlemleri

 1. Siparişinizi ürünleriniz kargolanmadan veya montajlı bir sipariş ise montaj aşamasına geçmeden önce iptal edebilirsiniz.
 2. Siparişinizi; "Hesabım - Siparişlerim" ardından "İptal veya Siparişte Değişiklik Talebi" butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.Ekranda çıkan form üzerinden iptal sebebinizi seçin, form üzerinde bulunan "IBAN ve IBAN Ad- Soyad" bölümlerini doldurun. “İptal Talebi Oluştur” tuşuna bastıktan sonra talebiniz bize ulaşıyor. İptal talebinizi "Siparişlerim" bölümünden takip edebilirsiniz. İptal talebiniz onaylanana kadar "İptal talebi değerlendiriliyor" yazısı yazacaktır. İptal talebiniz onaylandıktan sonra sipariş durumunuz "İptal Edildi" olarak değişecektir.
 3. Üye Olmadan Verilen Siparişlerin İptali:,
 4. Üye olmadan verdiğiniz siparişinizi ürünleriniz kargolanmadan veya montajlı bir sipariş ise montaj aşamasına geçmeden önce iptal edebilirsiniz.
 5. Siparişinizi; "Sipariş Takibi" sayfasına girin, "E-posta ve Sipariş Numarası" bölümlerini doldurun. Ardından "İptal veya Siparişte Değişiklik Talebi" butonuna tıklayarak iptal edebilirsiniz.Ekranda çıkan form üzerinden iptal sebebinizi seçin, form üzerinde bulunan "IBAN ve IBAN Ad- Soyad" bölümlerini doldurun. “İptal Talebi Oluştur” tuşuna bastıktan sonra talebiniz bize ulaşıyor. İptal talebinizi "Siparişlerim" bölümünden takip edebilirsiniz. İptal talebiniz onaylanana kadar "İptal talebi değerlendiriliyor" yazısı yazacaktır. İptal talebiniz onaylandıktan sonra sipariş durumunuz "İptal Edildi" olarak değişecektir.